למה כדאי לארגונים גדולים להשתמש במערכת ERP

 

בשנים האחרונות יותר ויותר עסקים מייעלים את עבודתם באמצעות מערכת . ERP 
הודות למערכת זאת ניתן לקבל תחזית מדויקת על תזרים החברה, לבצע פעולות רכש בצורה מדויקת, לנהל קשרים עם ספקים ולקבל מחירים זולים ועוד פעולות נוספות. 

מהי מערכת ERP?

מערכת ERP  היא מערכת לתכנון נכון של משאבי האנוש בעסק. הודות למערכת זאת אשר מוטמעת בארגון ניתן לשלוט על פעולות שונות שמתרחשות בעסק ואף לבצע פעולות אונליין חשובות. השליטה המירבית עוזרת לארגונים גדולים וחברות להתפקס ולעבוד בצורה יעילה, נכונה ומדויקת במיוחד שמדובר על פעולות רבות שמתבצעות ובסכומים גבוהים.

למה השימוש ב  ERPחשוב בחברות וארגונים גדולים?

ארגונים וחברות גדולות רבות אשר מקבלות מידע בכמויות גדולות ובפרקי זמן קצרים מתקשים לעמוד בקצב ללא מערכת שתעזור להם.
באמצעות שימוש במערכת ERP, ניתן לקבל את כל המידע בזמן אמת ואף לעמוד בקצב המהיר. המערכת מאפשרת לקבל מידע עקבי ומדויק הודות למערכת המוטעמת בה. המערכת מפיקה דו"חות עדכניים לגבי המידע המתרחש בחברה במיוחד במחלקות שבהם לא עובדים באופן קבוע וכך ניתן לעקוב אחרי העובדים ולדעת מה קורה בכל רגע נתון.

בנוסף לכך, ניתן לקבל מידע אף ממחלקות מפוזרות אשר לא משולבות אחת בשנייה. היעילות בין כל המחלקות עוזר בשיתופיות בין המחלקות השונות.
המערכת עצמה מותאמת לצרכי החברה או הארגון וניתן לשלב אותה עם מערכות נוספות לניתוח מדויק ומעמיק יותר. כמו כן, המערכת עצמה היא מערכת  מאובטחת ביותר ויישום נכון שלה יכול לשפר ולייעל את פעולת החברה או הארגון ואף לשמש כמנוע צמיחה.

מערכת ERP

כיצד מערכת  ERP חוסכת כסף לחברה או הארגון?

הודות לכלים רבי העוצמה שמשלובים במערכת אי אר פי ניתן לקצר תהליכים ולקבל מידע מהיר ובזמן אמת. השימוש במערכת מאפשר תיאום טוב יותר של כל הפונקציות השונות בין המחלקות בארגון או בחברה.

דבר זה חוסך לא מעט כסף לחברה או העסק שיש לו לא מעט הוצאות מדי חודש. באמצעות אוטומציה של תהליכים ניתן לעבוד בצורה חכמה ויעילה ולהפיק חשבוניות בקלי קלות דרך מערכת הנהלת חשבונות ולשלוח את ההזמנות למחסן על מת שתשלח הסחורה. תהליך זה חוסך בזמן ובכ"א.

כמו כן, ניתן להפחית את הכשלים במחלקות השונות בחברה או העסק אשר גורמים לעיכובים שונים בהעברת המסר לגורם המתאים.
הודות לשימוש במערכת ERP ניתן להגביר את התפוקה בעסק ושלוט טוב על התהליכים השונים בעסק או החברה באמצעות דו"חות עדכניים וכך לדעת מה התפוקות השונות בקווי הייצור השונים. וכמובן ניתן לשפר את תהליכי הרכש והמלאי, לדעת כמה מלאי יש לכם בכל רגע נתון ולקבל החלטות נכונות ומדויקות בהתאם לכך. שימוש יעיל זה מביא לחסכון גדול בהוצאות העסק ולהגדלת ההכנסות של העסק, דבר החשוב ביותר לכל עסק גדול או חברה.